Site Güvenliği

Yaseminyazar.com'u olabildiğince güvenli tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu sayede kullanıcılarımızın ve elbette bizim mahremiyetimizi olabildiğince korumayı hedefliyoruz.

Site & Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği
Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 256 bit SSL standardında gerçekleşmektedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde kilit işareti de yer almalıdır. Ödeme işlemlerinizi gerçekleştirirken sayfada bu işaretin bulunduğunu kontrol ediniz.

Doğrudan/dolaylı bir biçimde, hiç bir şekilde şifre kaydı yapmıyoruz.
Kredi kartı bilgileri ne sistemimiz üzerinde tutuluyor ne de sistemimiz üzerinden işlem görüyor.
Site & Banka Haberleşme Güvenliği
Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması süreci, bankanın sunduğu maksimum güvenlik sistem altyapısı ile gerçekleşmektedir. Söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır. Ayrıca anlaşmalı bankaları kullandığınızda 3D güvenli ödeme alternatifi sayesinde işlemlerinizi cep telefonunuza gelecek bir şifre ile daha da güvenli hale getirebilirsiniz. (Bknz: Ödeme Seçenekleri)

Site içi Veri Güvenliği
Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgileri firmamız tarafından da erişilemez durumdadır.

Web sitemizde kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak amacıyla, firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri almaktadır.

E-Ticaret sistemimizin güvenlik önlemleri aşağıdaki gibidir;
1- Güvenlik Duvarı (Firewall)
2- 256 Bit SSL Sertifikası
3- Özel Şifreleme Uygulaması
4- www.Yaseminyazar.com web sunucusu PCI DSS standartlarına uyumludur.

Son Güncellenme: 03 Mart 2020